29 września obchodzimy Dzień Głośnego Czytania – wyjątkową inicjatywę promującą czytelnictwo, rozwój wyobraźni oraz budowanie więzi międzypokoleniowych. Tego dnia przypominamy, jak ważne jest czytanie – nie tylko w zaciszu domowym, ale także w przestrzeniach publicznych, które sprzyjają wspólnemu odkrywaniu świata literatury.
W Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S.A. rozumiemy, jak duże znaczenie mają miejsca, które zachęcają do sięgania po książki. Dlatego
z dumą wspieramy rozwój bibliotek i czytelni na terenach gmin, w których prowadzimy nasze inwestycje. W ramach programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”, w latach 2019-2024, dofinansowaliśmy już 60 projektów związanych z zakupem książek, remontami bibliotek, modernizacją czytelni, tworzeniem kącików czytelniczych dla dzieci i dorosłych, czy zakupem wrzutni do książek.
Inwestycje te mają na celu nie tylko poprawę infrastruktury bibliotek, ale także stworzenie przyjaznych i komfortowych przestrzeni, które inspirują
do głośnego czytania i rozwijania pasji do literatury wśród mieszkańców. Dzięki naszym środkom udało się wyposażyć wiele bibliotek w nowoczesne książki, ułatwić dostęp do literatury dzieciom i młodzieży oraz poprawić warunki w placówkach kultury na terenie Polski.
W ramach programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie” działamy na rzecz wzmocnienia i poprawy jakości życia w gminach, gdzie realizujemy nasze inwestycje, a wsparcie bibliotek to tylko jeden z wielu przykładów tego, jak wspólnie budujemy lepsze otoczenie. „Biblioteki to miejsca, które łączą pokolenia i wspierają rozwój intelektualny oraz kulturalny lokalnych społeczności. Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu mieszkańcy gmin,
w których działamy, mogą korzystać z lepszych warunków do rozwijania swoich pasji czytelniczych, co jest szczególnie ważne w dobie cyfryzacji.”, wagę tych działań podkreśla Agnieszka Czarnowska, Zastępca Dyrektora ds. Komunikacji Wewnętrznej i Programów Społecznych w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S.A.
Zachęcamy wszystkich, aby włączyli się w obchody Dnia Głośnego Czytania, odwiedzając lokalne biblioteki i sięgając po ulubione książki. Wspólnie możemy dbać o rozwój czytelnictwa oraz o miejsca, które odgrywają kluczową rolę w edukacji i integracji lokalnych społeczności.