Grant z programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie” pomógł stworzyć w Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leźnie miejsce przyjazne dzieciom. Miejsce, które wspiera kreatywność, rozwija twórcze myślenie, a kiedy potrzeba pomaga się wyciszyć i zrelaksować.

Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Leźnie, w pomorskiej Gminie Żukowo otrzymała m.in długopisy 3D, sztalugi, pirografy i klocki lego.

Teraz na lekcjach techniki uczniowie ćwiczą wypalanie liter i wzorów na drewnie. A w istniejącej w szkole pracowni kreatywnego rozwoju prowadzone są warsztaty z użyciem pirografów.

Wykorzystywane na lekcjach długopisy 3D pomagają rozwijać wyobraźnię przestrzenną dzieci, zaś utrwalanie zdobytych wiadomości poprzez obrazowanie ich w budowlach z klocków lego pozwalaj łatwiej i przyjemniej zapamiętać omawiany materiał.

Uczniowie mogą zaprezentować swoje prace, wyeksponowane na nowych sztalugach, kolegom z innych klas, nauczycielom i rodzicom podczas organizowanych wystaw.

Wraz z programem „Wzmocnij Swoje Otoczenie” zostało utworzone szkolne koło Rummikub, czyli inicjatywa wzmacniająca umiejętności matematyczne, logiczne i społeczne dzieci i młodzieży.

Udało się także zorganizować Międzyszkolny Turnieju Rummikub, a w planach jest dołączenie do programu Rummikub w szkole.