Koło Gospodyń Wiejskich Bogata Chata w Dłużcu w ramach grantu zakupiło lampy uliczne LED, które poprawią bezpieczeństwo pieszych oraz pomogą oszczędzać energię.

Dłużec to mała miejscowość na Dolnym Śląsku, położona wzdłuż drogi. Do tej pory na jej 4 kilometrowym odcinku nie było żadnej infrastruktury oświetleniowej. Grant z naszego programu pozwolił na zakup lamp LED, które zostały zamontowane na trasie prowadzącej do przystanku autobusowego. Doświetlenie drogi znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym, które codziennie pieszo pokonują trasę na przystanek autobusowy.

Lampy LED to rozwiązanie, które sprzyja także środowisku. W porównaniu z lampami starego typu zużywają znacznie mniej energii, jednocześnie zapewniając porównywalną jakość świecenia. Nie zawierają także szkodliwych dla środowiska pierwiastków (takich jak rtęć i fosfor) oraz mogą być poddawane recyklingowi.

Bezpieczeństwo na drogach dotyczy nas wszystkich i jest szczególnie ważne w nocy oraz przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Dzięki oświetleniu ulic i chodników możemy znacznie poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych. Piąta edycja programu Wzmocnij Swoje Otoczenie kolejny raz potwierdza, że jest to kwestia aktualna i wyjątkowo ważna dla lokalnych społeczności. Podobne projekty jeszcze w tym roku powstaną w gminach: Łęczyce i Nysa.