Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią wiele okazji do lokalnej integracji. W potrzeby mieszkańców uważnie wsłuchali się laureaci czwartej edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”, którzy z wyprzedzeniem zadbali o odpowiednią przestrzeń integracyjną dla sąsiadów.

Mieszkańcy gminy Trąbki Wielkie otrzymali do dyspozycji zrewitalizowaną i doposażoną w nowoczesny sprzęt multimedialny salę widowiskową. Dzięki inicjatywie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich można już zapełniać wiosenny kalendarz wydarzeniami kulturalno-artystycznymi lub planować spotkania i konferencje na najwyższym poziomie.

Z kolei Fundacja Park przy Szkole, dzięki zabiegom rewitalizacyjnym na terenie zapomnianego placu zabaw, zadbała o dodatkową przestrzeń do integracji dla dzieci i ich opiekunów. Dzięki grantowi powstała bezpieczna strefa rekreacji, która zachęca mieszkańców osiedla Lewandów na warszawskiej Białołęce do powrotu do wspólnej aktywności na świeżym powietrzu.

Integracja lokalnej społeczności była również jednym z głównych celów projektu Stowarzyszenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ściechowie. Dzięki grantowi powstało miejsce edukacyjno-rozrywkowe na świeżym powietrzu. Mieszkańcy w każdym wieku otrzymali bezcenną możliwość poszerzenia wiedzy w zakresie ratownictwa medycznego i kultury fizycznej poprzez wspólną aktywność fizyczną i zabawę.

Projekt władz miejscowości Prusewo w gminie Krokowa zakładał stworzenie przyjemnej dla oczu przestrzeni, która nie tylko zachęcałaby do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i obcowania z przyrodą, ale również podkreślałaby, wcześniej nieco ukryte, naturalne piękno okolicy. Środki z grantu pozwoliły na utworzenie przystani spokoju, której walory docenią nie tylko miłośnicy wiosennych pikników. To również wygodne i bezpieczne stanowisko dla lokalnych wędkarzy, a także cichy zakątek na spędzenie romantycznego wieczoru.

Pomysłowe inicjatywy pozostałych laureatów można przeglądać w zakładkach „Poprzednie edycje” i „Aktualności”.

Myślisz o zrealizowaniu podobnego projektu, ale brakuje Ci funduszy? Zgłoś swój pomysł do tegorocznej edycji – sprawdź tutaj, jak to zrobić. Wkrótce opublikujemy regulamin edycji 2023.