Każdego roku Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka uruchamia szereg zajęć, które adresowane są do mieszkańców z terenu miasta i gminy Kozienice. Oferta obejmuje zajęcia ruchowe, wzbogacone dzięki grantowi z programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”o darmowe zajęcia terapeutyczne i ogólnorozwojowe dla dzieci i młodzieży o różnym stopniu sprawności.  

Dla dzieci i młodzieży to czas dobrej zabawy, ale również aktywność, która wspomaga ich rozwój, integruje, a także pomaga w przezwyciężeniu trudności dnia codziennego.  

Bardzo cieszymy się, że w tej chwili możemy ćwiczyć i aktywizować dzieci i młodzież z różnym stopniem sprawności. Dla Kozienickiego Domu Kultury jest to bardzo ważne i jest to powód do dumy – podkreśla Elwira Kozłowska, dyrektorka placówki. 

Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców i jest to najlepszy dowód na wartość inicjatywy, której wpływu na poprawę jakości życia lokalnej społeczności nie sposób przecenić.

Myślisz o zrealizowaniu podobnego projektu na rzecz lokalnej społeczności, ale brakuje Ci funduszy? Sprawdź tutaj, jak zgłosić się do programu. Zapoznaj się z reglaminem i przewodnikiem po programie. Nabór projektów do kolejnej edycji ogłosimy już wkrótce!