Mieszkańcy terenów, na których realizowane są projekty w ramach dobrosąsiedzkiego programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie” mają możliwość podziwiania piękna natury bez względu na panująca porę roku. Mogą nie tylko wspominać czas spędzany aktywnie latem wśród lasów, rzek i jezior, ale również doświadczać przyrody w inny sposób.

Uczniowski Klub Sportowy „Halinów Team” umożliwił mieszkańcom gminy Halinów bezpłatne korzystanie z wypożyczalni kajaków. Razem z rodziną i przyjaciółmi mogli poznawać uroki regionu, odkrywać atrakcje przyrodnicze, w które obfituje okolica. Organizowano też darmowe spływy kajakowe z przewodnikiem po mazowieckich rzekach Świder, Wisła Narew czy Wkra, które umożliwiały spojrzenie na region z nowej perspektywy. Klub w tym roku otrzymał kolejny grant, który umożliwił zakup dodatkowego sprzętu – kajaków, kamizelek, pasów do transportu oraz kajaka instruktorskiego, co ma też zapewnić chętnym bezpieczeństwo na wodzie w kolejnych sezonach.

Bezpłatna wypożyczalnia kajaków w gminie Halinów

Jesienna aura może sprzyjać nie tylko amatorom grzybobrania. Dzięki staraniom Klubu Orientacji Sportowej BnO Szczecin w malowniczych lasach gminy Świeszyno, nad jeziorem Hajka, powstały trasy przystosowane do biegów na orientację. Szlaki dostosowane są do potrzeb wielu grup mieszkańców o zróżnicowanej sprawności – każdy znajdzie coś dla siebie. Projekt pobudza lokalną społeczność do aktywnego spędzania wolnego czasu i zachęca biegaczy oraz spacerowiczów korzystania z piękna przyrody.

Trasy do biegów na orientację w gminie Świeszyno

Więcej przykładów projektów realizowanych w ramach programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie” można znaleźć w zakładce Zrealizowane Projekty.