Jesień nieodłącznie kojarzy się z powrotem do szkoły. Dzięki wsparciu z programu „WzMOCnij swoje otoczenie” dla wielu uczniów i nauczycieli jest on znacznie przyjemniejszy.

W ramach dwóch tur trzeciej edycji programu wyłoniliśmy ponad 20 podmiotów oświatowych- szkół i przedszkoli, które zrealizują swoje pomysły na merytoryczne i techniczne wzmocnienie kadry i uczniów. Z radością zauważamy, że pomysły są coraz bardziej kreatywne i precyzyjnie odpowiadają na potrzeby najmłodszych.

Jednym z laureatów jest szkoła Publiczna Szkoła Podstawowa w Warszawicach. W ramach otrzymanego grantu koordynatorzy zakupili sprzęt cyfrowy do filmowania i montażu. Wyposażenie zostanie użyte w ramach warsztatów filmowych, które nie tylko wzmocnią umiejętności uczniów , ale także zakończą się premierą pięciu „booktrailerów”- filmów zachęcających do czytania lektur. Realizacja projektu to szansa dla dzieci i młodzieży na rozwój twórczości i kreatywności oraz równy dostęp do edukacji czytelniczej i filmowej. Tegoroczne warsztaty rozpoczęły cykl, który będzie realizowany do 2025 roku, a zakupiony sprzęt posłuży także w realizacji tutoringu rówieśniczego.

Kolejną szkołą, która zmienia swoje oblicze dzięki dofinansowaniu w ramach „WzMOCnij swoje otoczenie” jest Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach. Wracających do długiej, pandemicznej nieobecności uczniów zaskoczyło nowe wyposażenie pracowni elektrycznej. Uczniowie dzięki nowemu stanowisku elektrotechnicznemu będą mogli poznawać najnowocześniejsze techniki pracy oraz w sposób praktyczny przygotowywać się do zawodu, który wybrali. Dla kozienickiej szkoły to duży krok w rozwoju.

„WzMOCnij swoje otoczenie” to jednak nie tylko wsparcie sprzętowe, ale także merytoryczne. Przykładem jest nagrodzenie Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą działającego na terenie Zabrza. Cukrzyca typu 1 to najbardziej rozpowszechniona choroba przewlekła wśród dzieci i młodzieży. W jej przebiegu mogą występować ostre powikłania – hipoglikemia i hiperglikemia, które wymagają szybkiej reakcji. Dofinansowanie z naszego projektu pozwoli na realizację szeregu szkoleń w placówkach oświatowych, dzięki którym kadra będzie potrafiła zachować się w sytuacjach kryzysowych.

To tylko trzy przykłady wspierania jednostek edukacyjnych. Pełna lista nagrodzonych projektów znajduje się na naszej stronie, a w zakładce „Zrealizowane projekty” już wkrótce pojawią się opisy kolejnych niezwykłych projektów.